HAKKIMIZDA

KÇS, 2006 yılında KİPAŞ Holding tarafından kurulmuş ve 2008 yılında üretimine başlamıştır. KÇS Kipaş Çimento, 2012 yılında yaptığı yeni hat yatırımı ile birlikte Yıllık 3.200.000 ton Klinker ve 4.000.000 ton Çimento üretim kapasitesine sahip Çimento Üretim Tesisi’ ne sahiptir. 

Çimento Üretim Fabrikasının yanı sıra toplamda 33.000 m3/gün üretim kapasitesine sahip 7 ilde faaliyet gösteren 14 adet Beton üretim tesisi ve 17 adet Beton santrali birlikte başta Akdeniz Bölgesi olmak üzere Kahramanmaraş ve çevresindeki illerde güçlü bir aktördür.

Yapı malzemeleri sektöründe yaptığı yatırımlara devam ederek 2013 yılında dönemin son teknolojik olanakları ile kurulan KÇS Kipaş Gazbeton Kahramanmaraş Tesisi 400.000 m3 gazbeton üretim kapasitesine sahiptir. KÇS Kipaş Gazbeton, 2019 yılında Aydın Söke de 600.000 m3 kapasiteli ikinci Gazbeton Üretim Tesisi yatırımını gerçekleştirerek, gazbeton üretim kapasitesini toplam 1.000.000 m3'e çıkarmıştır. Yatırım yaptığı her alanda öncü misyonunu sürdüren Kipaş Holding ve KÇS, Söke Tesisinde Donatılı Gazbeton üretimini de 2019 yılında hayata geçirmiştir.

Sürekli iyileştirme, verimli üretim ve çevreyi koruma yaklaşımı ile KÇS, Atık Isıdan 9 MW/h üretim kapasitesine sahip Enerji Santralini 2017 yılında devreye almış ve yatırımlarına devam ederek atıkların bertaraf edilerek enerji geri kazanımı yaptığı Atık Yakma Tesisini 2018 yılında devreye almıştır.

Sektörünün en iyisi olması prensibi ile çalışarak kısa zamanda Türkiye’nin önde gelen Çimento üreticileri arasına giren KÇS; Kahramanmaraş ilinin, Pazarcık ilçesi Gaziantep-Narlı otoban gişeleri yolu üzerinde 756.000 m2’lik bir alanda Çimento ve Gazbeton üretim faaliyetlerini sürdürmektedir. 7 ilde bulunan tesisleri ile Çimento, Gazbeton ve Beton üretim faaliyetlerini yürütmekte ve yaklaşık 1000 kişiye istihdam sağlamaktadır.

Misyonumuz

Kaliteyi ve teknolojik gelişmeyi her zaman ön planda tutarak; Yasalara, Çevreye ve toplumsal değerlere saygılı, talep ve beklentilere uygun olarak sürekli müşteri memnuniyetini sağlamak, nitelikli insan kaynakları politikası ile takım ruhu oluşturmak vazgeçilmez misyonumuzdur.

Vizyonumuz

Yapı malzemeleri sektöründe kaliteli üretim, kullandığı teknoloji ve çevreye duyarlılığı ile sektörde saygın ve tercih edilen bir marka olarak sürdürülebilirliğini sağlamaktır.

Yönetim Kurulu

İREM ÖKSÜZ
Yönetim Kurulu Başkanı
Halil İbrahim GÜMÜŞER
Yönetim Kurulu Başkan Vekili
Mehmet Hanefi ÖKSÜZ
Yönetim Kurulu Üyesi
Hikmet Gümüşer
Yönetim Kurulu Üyesi